Ainavu arhitektūra ar gabioniem

Dārzu ainavu arhitektūra izmantojot nelielus arhitektoniskus objektus kalpo ne tikai kā dizaina elements, bet arī kā funkcionāls objekts. Šie objekti ietver strūklakas, statujas, pergolas, akmens dārzus, akmens grilus un citus objektus (piemēram dārza mēbeles). Protams, ka gabionus un trapionus iespējams izveidot arī spēļu laukuma vai smilškastes formā

zahrada_gabiony

Ainavu arhitektūras elementi nodrošina ne tikai labu dārza izskatu, bet arī lielisku tā funkciju un neierobežotas iespējas. It īpaši, ja tiek lietoti augsti funkcionāli un īpaši izveidojami elementi, kā gabionu sienas, kas var tikt izmantoti ļoti daudzos veidos.

Gabionu dizaini no stikla un akmens

Neatkarīgi no izmantojamā laukuma, gabionu sienas, kas izgatavotas no Zenturo gabioniem nodrošina oriģinālu un unikālu izskatu. Jebkura veida gabionu un trapionu elementi var aizstāt jebkādas dārza mēbeles, pat galdus. Gabionus iespējams pildīt ne tikai ar akmeņiem, bet arī stiklu un betona elementiem. Gabionu mēbeles veido lielisku atmosfēru jebkurā ainavā. Īpašam efektam – izgaismojiet ar stiklu pildītu gabionu. Izgaismotie gabioni nenodrošina funckcionālu gaismu, bet tikai

Dārza augi un gabioni

Gabionus iespējams izmantot arī veidojot dārza reljefu, gabionus iespējams izmantot pat veidojot samērā sarežģītas ģeometriskas formas kas ar laiku pārklāsies ar zaļu augu segu. Maziem dārziem piemērotas ir pergolas, kas veidotas no gabioniem, kā arī no gabioniem veidoti puķu podi. Šādi gabionu elementi aizņem mazāk vietas kā parasti gabioni un tie vienmēr padara dārzu unikālu. Jums ir pilnīga izvēles brīvība, kā aizpildīt savu trapionu vai gabionu ģeometriju – tajos iespējams pildīt, gan klasiskos elementus, piemēram, akmeni, gan citus elementus, kā piemēram koksne.

Gabionu sienas cīnās ar nepatīkamām smaržām

Jebkurš dārza elements, kas vērts uz dārza funkcionalitātes veidošanu nu pilnveidošanu viennozīmīgi ir kā neliels mākslas priekšmets. Aizsedziet savu komposta kaudzi ar gabionu sienu, kas pildīta ar slāņos kārtotiem akmeņiem un mizām – šāda kombinācija nodrošina lielisku aizsardzību pret dažādām nepatīkamām smakām.

Izmantojot gabionu sienas iespējams veidot lielu daudzumu elementu un dizainu, robežas ir tikai pašu izdomātas