Betatafence žogu saules parkos

Trīs kilometrus garumi Nylofor 3-M žogi saules parkos Vācijā un citur poasaulē

Saules paneļu aizsardzības nodrošināšana

Saules enerģijas izmantošana ir augstas pievienotās vērtības niša, kas ļoti strauji ir augusi pēdējos gados un tuvākajās dekādēs arī turpinās augt un attīstīties. Vairumā gadījumu uzstādīšanas cena ir ļoti augsta, tādēļ tos ir nepieciešams aizsargāt pret dažāda veida problēmām, kas var rasties cilvēku ietekmes rezultātā. Lielo teritoriju dēļ nožogojumam ir jāatbilst vēl vienai prasībai – tam ir jābūt labai cenas/garuma attiecībai, jo nožogojot pēc iespējas lielākas teritorijas strauji aug kapitālieguldījumi.

Mesendes saules paneļu fermas

Projekts tika pabeigts 2013. gadā, Mesendes saules paneļu ferma ir izvietota divās nogāzēs pie A46 lielceļa, netālu no tilta pie Vennemanes aizas. Fermā izvietoti vismaz 21000 fotovoltu paneļi, ar maksimālo aktīvo jaudu 5.3 MW. Ferma nožogota ar Nylofor 3-M tipa paneļiem. Paneļu platums ir 3 metri (parasti žoga platums 2.5 metri). Veidojot šāda tipa projektus paneļus padarot garākus tiem nepieciešami mazāk stabi, kas savukārt nodrošina lielisku paneļu/stabu attiecību un samazina kopējās projekta izmaksas, nesamazinot tā drošības līmeni ai jebkādas citas kvalitatīvās vērtības. Paneļiem ir trīs dimensijās liektas stieples ar divkāršo stiegrojumu, kas nodrošina papildu izturību. Pateicoties E-LOX stabiem žogu bija iespējams aprīkot ar dzeloņdrātu aizsardzību divās kārtās. Žogā tika izvietoti trīs divu vērtņu vārti 2 metru platumā un 2 metru augstumā. Kopumā uzstādīti žogi vairāk kā 1.5km garumā ar vidējo augstumu 1.5 metri.

Ekonomiski pamatota žoga izveide saules paneļu fermai Berlingsenā

Līdzīga projekta konstrukcija izveidota arī žogam netālu no iepriekšējā objekta – saules paneļu parkam Mohnesē, Berlingsenā. Kopējā platības saules paneļu fermai ir 20 000 kvadrātmetri un tā ir izvietota uz bijušā atkritumu poligona, kas nodrošina lielus plašumus ar samērā mazu slīpumu, salīdzinot ar kopējo lokālo reljefu. Kopējā saules paneļu jauda šajā objektā ir 2.7 megavati. Pirmajā kārtā 2011. gadā tika uzstādīti Nylofor 3-M paneļi 1500 metru garumā; otrajā konstrukcijas kārtā 2012. gadā tika uzstādīti papildus 450 metri. Projekts tika dalīts divās kārtās, lai nodrošinātu veiksmīgu tā izpildi un atbilstoši piesaistītu finansējumu. Arī šeit tika izmantoti E-LOX stabi, kas lieliski strādā žogu izvietojot slīpās nogāzēs. Nožogojumā tika uzstādīti arī daži divviru vārti 4m platumā, lai nodrošinātu veiksmīgu tehnikas kustību un paneļu apkopes.